wtorek, 20 października 2009

Sesja #1: ślub Lady Peacock

Graliśmy w sobotę 17 X, u lucka, w składzie:

- carrie (Asvil Yvarai)
- Sayrel (Avia Adrente)
- lucek (Amagog Steele)
- nid (mg)


(będę w AP używał nicków zamiast imion, OK?)


obecni:
postacie graczy - Asvil, Avia, Amagog
NPC - Lady Peacock, Lady No, Muir Yvarai, Abigor Mwrr, Armand Adrente, Lady Zhivali


Sceneria: ślub Lady Peacock w jej letniej rezydencji. Rezydencja nie jest chroniona, niegdyś jej seneszalem był Amagog, nie jest znane nazwisko wybranka Lady.


Asvil przynosi Lady w darze utwór muzyczny skomponowany na jej cześć, a Avia róg wyrzeźbiony w kształcie lisa z pawimi piórami.

Lady No i Amagog wyśmiewają się z muzyki Asvila, nie wiedząc że jego muzyka będzie uznana za wielką 15 lat po śmierci kompozytora.

Tu gdzieś ma też miejsce rozmowa Asvila z Abigorem i Muirem.

Nowym małżonkiem Lady Peacock będzie brat Avii - Avia nie znając tożsamości narzeczonego Lady, przyjmuje zlecenie na zabicie go od Lady No.

Asvil tańczy z Lady No, gdy Lady zostaje do tego zmuszona po tym, jak Amagog niemal wpycha ją w objęcia Asvila na oczach Lady Peacock. Lady No uznaje to za upokorzenie.

Amagog rozmawia z Lady Zhivali. Potrąca go Muir, który następnie obraża publicznie Lady Zhivali. Amagog w jej imieniu odbywa z nim pojedynek tuż za bramami rezydencji Lady, aby nie naruszyć zasad gościnności; Muir walczy zatrutym ostrzem, ale sam jest osłabiony podaną przez Avię trucizną. Amagog rani Muira. Rozchodzą się szeroko plotki o użyciu trucizny. Lady Peacock jest wściekła.

Ale rana odniesiona w pojedynku nie wystarcza Lady Zhivali która w nocy podaje Muirowi truciznę, powodując jego śmierć.

Lady Peacock prosi Asvila aby publicznie oskarżył Amagoga o śmierć Muira. W zamian, Lady Peacock obiecuje sprawiedliwość za śmierć jego brata.

Lady Peacock przyjmuje od Avii lek na astmę; to opium od którego się uzależni, a następnie uzależni także Lorda Kether.

Asvil zmienia utwór dedykowany Lady tak, aby były w nim jednoznaczne odniesienia do obecnej sytuacji.

Amagog publicznie udaje, że upija się, zdobywając dowód winy Lady Zhivali.

Wieczorem Asvil oskarża Amagoga o morderstwo, udając publicznie żal po śmierci brata.
Ale teraz wszyscy widzą, że tak naprawdę Amagog jest trzeźwy. Amagog oskarża Lady Zhivali, dowodem jest fiolka po truciznie z insygniami Yvarai; Lady Zhivali rzuca się przez okno do ucieczki lecz łapie ją straż. Zostanie na jej czole wypalone piętno "trucicielki".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz