niedziela, 25 października 2009

Sesja #2: śmierć Armanda Adrente

Graliśmy tuż po sesji #1.


Sesja 2: śmierć Armanda Adrente


obecni:
postacie graczy - Asvil, Avia, Amagog
NPC - Armand Adrente, hrabia Kether, Hiram Steele, Lady Peacock


Pomiędzy sesjami: Lady Zhivali prosi o prawo do zemsty. Uzyskuje prawo do zranienia Amagoga i obrażenia (poprzez przejęcie opiumicznego interesu) Avii. Szpieguje także Asvila.

Sesja zaczyna się nad łożem umierającego od trucizny Armanda, w posiadłości Lady Peacock, tej samej w której trzy tygodnie wcześniej odbył się ślub. Lady nie ma, znajduje się na posiedzeniu Senatu. W posiadłości pojawiają ślady krwi Muira Yvarai, a z celi w której Lady Zhivali wymierzono karę słychać krzyki po nocach.Lord Kether spotyka się z Amagogiem, rozmawiają o tym czego oczekuje Lady Peacock od swojego starego przyjaciela w związku ze stanem jej męża.

Asvil fałszuje testament Armanda, ale jest obserwowany przez Avię i Amagoga, a także Lorda Kether. Ostatecznie, fałszerstwo będzie zawierało zauważalny błąd, majątek ma zostać podzielony po połowie między Asvila i Avię.
[lucek: tu jest scena comic relief - Avia, Kether i Amagog stoją w sekretnym korytarzu i podglądają Asvila, krąży między nimi butelka wina i miseczka solonych orzechów :-)]

Avia znajduje ślady włamania do swojego pokoju. Okazuje się, że nic nie zginęło, a nawet przybyło - najwidoczniej pochodzący z Ruin pierścień z szmaragdem. Avia dołącza go do sfałszowanego testamentu, dodając adnotację o zapisaniu pierścienia Asvilowi

Kolejna scena ma miejsce po śmierci przy śniadaniu. Podane mięso jest zatrute; pantera nie chce go jeść. Lord Kether pyta czy nikt nie widział jego pierścienia z szmaragdem, ale Avia nie odzywa się ani słowem na ten temat.

Wkrótce po śniadaniu, Avii udaje się podać odtrutkę Armandowi i zatrzeć ślady po swojej truciznie. Ale zobowiązanie względem Lady No pozostaje w mocy i Avia zabija brata sztyletem. Jednak kiedy ciało zostanie znalezione, będzie poważnie naruszone przez panterę Lorda Kether.

Jednak pantera ma charakterystyczne błękitne oczy Armanda i niemal atakuje Avię. W tym momencie przybywa Lady Peacock, pantera kładzie się u jej stóp. Kether w obecności Lady Peacock obraża Avię nazywając ją morderczynią, kłamczynią i trucicielką, Avia wychodzi urażona. Wyjawia także publicznie fałszerstwo testamentu dokonane przez Asvila. Gdy Asvil wyzywa go na pojedynek, Kether mówi że nie pojedynkuje się z osobami bez honoru, a poza tym walka z Asvilem byłaby jak dobijanie martwego zwierzęcia, ale jeśli Asvilowi bardzo zależy, może zwrócić się do seniora Lorda Kether. Amagog dostaje od Lady Peacock tajemniczy pierścień w charakterze upominku.Warte zapamiętania teksty z sesji #1, #2:

carrie: Nie ma złych decyzji.
lucek: Są tylko te, które powodują 17k10 Falloutu.

lucek: Jaka szkoda że nie masz żony - byłbyś już wdowcem!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz